החזון - מדינת שלמה של כדורגל מליגה אחרת

חזוננו הוא להביא לכל חובבי הכדורגל במדינה את הזכות לשחק כדורגל מליגה אחרת, לשחק במתקנים טובים, להשתתף בפעילות ספורט, לקיים קשרים חברתיים, וכל זאת תוך מתן כבוד לאחר ללא שופטים וללא פרסים וכמובן שללא אלימות.

 

שלב ראשון


אנו מתכוונים להביא את הרוח הטובה של הכדורגל לכמה שיותר אנשים, עשרות אלפי אנשים מכל רחבי הארץ שיהנו מכדורגל חברותי במסגרת אחת.

המשוואה היא פשוטה-  יש מאות אלפי חובבי כדורגל, תן להם מגרש טוב, כדור וארגון מסודר והנה יש הנאה!!!

נכפיל את התוצאה בעשרות אלפי מפגשים בין אנשים, עשרות אלפי חויות טובות של אנשים שונים, ונגיע לעשיה משמעותית שלתפיסתנו יש ותהיה לה השפעה גדולה על החברה בכלל.

כמה זה פשוט?, גם לשחק כדורגל וגם ליצור ביחד חויות טובות כה רבות.


ולכן ברצוננו להרחיב ככל האפשר את מספר הקבוצות הנוטלות חלק בפרויקט, ולהגדיל את התשתית הארגונית שלנו על מנת לתת לכל קבוצה שברצונה להצטרף את האפשרות לשחק קרוב לבית, ובו בזמן להיות חלק מן המפעל שלנו.

ואז...

 

השלב השני

 

ברגע שנוכיח כולנו יחד כי ניתן ליצור די בקלות, ללא התחייבויות כלשהן, ללא התמסחרות גדולה מדי אי כה גדול של הנאה ושפיות, אנו מאמינים כי ניתן יהיה לעניין בדרך בטוחה ופשוטה זו את לבם וכיסם של גופים כלכליים אשר ירצו לגלוש על גלי ההצלחה.
באמצעות גופים אלו נוכל להנות מתשתיות טובות יותר של כדורגל, כמו גם מגישה לפריפריות ולקהלים מעוטי יכולת מגוונים.

לאחר שנבסס בארץ קהל גדול מספיק של אנשים התומכים ברעיון ומוכנים לפעול למען הגשמתו, ברצוננו לחצות את הים ולעניין גם אנשים ממקומות אחרים במדינת הכדורגל.
מדוע שלא נפגוש באתר, בגרסא האנגלית כמובן, גם חובבי כדורגל מהולנד, אורוגוואי וקטאר? טורניר קט-רגל ידידותי בין קבוצה מאוקראינה, סטודנטים למנהל עסקים מדנמרק וקיבוצניקים מישראל יכול להתקיים גם במגרש נייטרלי ביוון.
אם נצליח לגייס תומכים גם במדינות אחרות, באשר הן, אנו מקווים שנוכל בתוך זמן לא ארוך לארגן טורנירים בין-לאומיים במיקומים נייטרליים שיהיו נוחים לכל המשתתפים.

את הכדורגל אנו לא המצאנו, גם לא את הדשא. כל שאנו מביאים זו את האמונה הקטנה כי לכולנו מגיע להנות, לשחק, כמה שיותר!!! ביחד ולא נגד אף אחד.

באמצעות הנאה זו ניתן יהיה להגיע ולהכיר אנשים אשר מעולם לא היינו פוגשים ללא חוט מקשר זה.

אנו מאמינים כי יצירת קשרים שכאלו חשובה לשפיותנו האישית והגלובלית וכי קל יותר ליצור שלום בעשיה משותפת מאשר בחוזים ובשיחות שלום, בעזרת הפשטות שבהנאה ובמשחק.

וכאשר באתרי מדינת הכדורגל השונים כברי יהיו רשומים עשרות אלפי אנשים, החברים הפעילים והמסורים ביותר יוכלו להפוך כבר אז, לאזרחי מדינת הכדורגל ולקבל דרכון מהודר ועליו יוטבע סמל המדינה.

 

השלב השלישי

 

אנו מציעים כאמור תפישה לפיה קהילה יכולה להתאגד על בסיס אהבה משותפת ובמקרה שלנו למשחק הכדורגל.

בעולם כיום, הכדורגל מהווה גורם כלכלי ותרבותי רב עוצמה המקיים פעילות בכל קצוות תבל.
לכן, במדינת הכדורגל, המשחק הוא ערך המשליך על כל תחומי החיים - במדינתנו יקום אצטדיון הכדורגל המפואר בעולם, במדינה יהיו מגרשי אימון משובחים, מכון רפואי לחקר הכדורגל ותחנת טלוויזיה המתמחה בשידור איכותי של משחקי כדורגל. במדינת הכדורגל יקום פארק שעשועים ענקי המוקדש לכדורגל, עם חוויות תלת ממדיות של משחקים גדולים מהעבר, ומוזיאון השעווה העולמי של כדורגלנים. בחזוננו, אפילו פיפ"א תחליט לעזוב את המשרדים בז'נבה, ולבנות את המפקדה החדשה שלה בשטח מדינת הכדורגל.

 

השלב הרביעי

 

אנו מאמינים כי יום יבוא ותקום מדינה שכמוה עוד לא קמה, היא מדינת הכדורגל.
מדינה ממשית על חלקת אדמה אי שם, שתושתת על ערכים דמוקרטיים, על שוויון מלא בין אזרחיה ללא הבדלי דת, מוצא, מין, צבע ולאום. מדינה שבה הכל מבוסס על האחווה והכבוד ההדדי שמתקיימים בין אלו ששותפים לאהבת הכדורגל.
מדינה שבה האלמנט המאחד בין התושבים אינו אידיאולוגיה, פוליטיקה, דת או "גזע", אלא משחק - הכדורגל.
אנחנו יודעים שאנשים שונים ממקומות שונים יכולים למצוא שפה משותפת דרך דבר כל כך פשוט כמו משחק. בזכות הכדורגל נוכל ללמוד לחיות זה לצד זה, וליצור מקום שלכולם יהיה טוב לחיות בו.

 

 

כל השלבים מחייבים אמונה, כן יהי רצון.

 

הערה לסיום

 

כל מה שקראתם עד עתה עוד רחוק מאתנו, וצפויה דרך חתחתים עד יישומו של החלום. בינתיים הטורנירים כבר נערכים ועל חולצות השחקנים מופיע סמל עגול וצבעוני- סמל מדינת הכדורגל. רק ימים יגידו אם סמל זה יהפוך לדגלה של אומה צעירה ונמרצת, שתלמד את העולם שיעור חשוב, או שסמל זה יישאר טלאי דהוי על חולצה קרועה ומלוכלכת בבוידעם.
אינטלקטואל כסוף שיער אחד אמר, לאחר ששמע על חזון מדינת הכדורגל: "אין לי ספק, שכמו כל ניסיון אחר לאורך ההיסטוריה להקים חברה אוטופית, גם הניסיון הזה ייכשל. אבל זה יהיה בוודאי הכישלון המשעשע מכולם…"
אנו בטוחים כי עם מוטיבציה, רצון ונכונות לתרום, וכמובן עם אנשים טובים מכל העולם, נצליח להפוך את החזון האוטופי שלנו למציאות קיימת.

תחי מדינת הכדורגל!!!

 

 

נשמח לקבל הערות בנושאי חזון, הנאה, אמונה, ועוד...למייל moran@football-state.co.il

צרו קשר